Dlaczego warto uważać na 'ustawienia fabryczne’?

Uważaj na swój „reset do ustawień fabrycznych”. Znasz ten moment? W naszych zaawansowanych urządzeniach elektronicznych czasem jak już wszystko się zawiesi i popsuje, nie pomaga nic innego jak reset do końca – do ustawień początkowych. Tracisz swoje indywidualne dane, aplikacje i masz swoje urządzenie jak je pan bóg (a w tym wypadku pan producent) stworzył.

Każdy z nas ma pewne zachowania, cechy, mechanizmy obronne które uruchamia przyparty do muru okolicznościami, sytuacją, stresem itp. I robi to niezależnie od tego ile pracy wykonał nad swoją świadomością, samokontrolą, nieuleganiu emocjom.

Ktoś robi się agresywny, ktoś totalnie rozmemłany i niepozbierany. Ktoś ucieka w spiskową teorię dziejów, ktoś inny w kpinę i sarkazm. Jeden się zupełnie nieadekwatnie do sytuacji śmieje i żartuje, inny czepia literówek i przecinków w piśmie które sprawdza.

W rankingach, gdyby ktoś takie robił, powinna zwyciężyć zapewne prokrastynacja. Ze znanych mi z obserwacji ustawień fabrycznych u menedżerów lubię szczególnie „erupcję talentu erystycznego” – zwyciężanie w dyskusji za wszelką cenę, do intelektualnego uśmiercenia oponenta włącznie mimo, iż widać bezsensowność sporu a jego przedmiot jest tego kompletnie niewart. Fascynujące jest zwykle przyjęcie postawy „nie, bo nie” czy utopienie tematu wejściem w totalne szczegóły, które zamulą wszystko i wszystkich

Warto wiedzieć jakie są nasze „ustawienia fabryczne” na moment kiedy okoliczności nas do nich zresetują. Czy jesteśmy wówczas jeszcze mądrymi, rozsądnymi, panującymi nad sytuacją, bazującymi na swoim doświadczeniu i pracy nad sobą menedżerami? Czy raczej dopiero musimy odtworzyć te funkcje bo startujemy z poziomu resetu?

Wiesz jak wyglądają „ustawienia fabryczne” Twoich współpracowników? Umiesz zidentyfikować ten stan? Czy na pewno ma sens w takim momencie przeć do podejmowania decyzji lub kontynuować ważną rozmowę ?


Drogi Czytelniku – mam do Ciebie prośbę. Jeśli dotarłeś do tego miejsca to zainteresował Cię ten tekst. Daj szansę na kontakt z nim także innym. Udostępnij go Twoim znajomym! Dziękuję Ci w swoim i ich imieniu!
Możesz użyć linku
https://archiwum.jarekguc.pl/2015/05/10/dlaczego-warto-uwazac-na-ustawienia-fabryczne/
lub poniższych ikon.

 

Jarek Guc

 
Subskrybuj
Posty na maila
Join millions of other followers
Powered By WPFruits.com