O blogu


Anty (…) pierwszy człon wyrazów złożonych mający znaczenie: przeciwległy, skierowany w przeciwną stronę

(Słownik Języka Polskiego)


’Antyzarządzanie’ to blog o zarządzaniu inaczej. O zarządzaniu które jest bardziej sztuką, szukaniem, doświadczaniem niż rzemiosłem.

Relacjonuje doświadczenia w praktycznym znajdowaniu innych od powszechnie uznawanych i nauczanych podejść do zarządzania. Koncentruje się na sprawdzonych doświadczalnie intuicjach, kontruintuicjach i paradoksach. Jego zadaniem jest intrygować, irytować, prowokować i… w ten sposób budzić refleksję. Refleksje te nie muszą być łatwe czy oczywiste, choć istotą podejścia które jest tu prezentowane jest poszukiwanie prostoty.

„Wybitna inteligencja polega na tym, że można równocześnie mieć na myśli dwie sprzeczne idee i pomimo to zachować zdolność funkcjonowania”

F. Scott Fitzgerald

Refleksje o antyzarządzaniu mają być w swoim założeniu  szukaniem spokoju, prostoty, zrozumiałości w codziennym chaosie zarządzania innymi i sobą. Mają pomóc w skoncentrowaniu sę na tym co ważne, na tworzeniu, na odnajdywaniu siebie i swojego spełnienia w domenie zarządzania. Choć dotyczą w szczególności biznesu, życia zawodowego, zarządzania w sensie firm, projektów, zespołów mogą okazać się inspirujące i w dziedzinie zarządzania sobą, życiem prywatnym, związkami z najbliższymi


Więcej o Antyzarządzaniu:

Antyzarządzanie to poszukiwanie pozytywnych alternatyw


Kontakt: 

kontakt@jarekguc.pl

Piszcie, komentujcie, zapraszajcie do współpracy, cytujcie i dzielcie się z innymi !


 
Subskrybuj
Posty na maila
Join millions of other followers
Powered By WPFruits.com